» Strona Główna
 » Biografia
 » Sylwetka
 » Sukcesy

 » Kadra
 » Stadion
 » Sukcesy
 » Gwiazdy

 » Kadra
 » Statystyki

 » Forum
 » Galeria
 » Tapety
 » Księga gości
 » Artykuły prasowe
 » Wideo
 » Relacja Live

 » Redakcja/Kontakt
 » Reklama
 » Współpraca


 


OLD TRAFFORD

Nazwa pochodzi od nazwy dzielnicy Manchesteru, w której połozony jest stadion.

Stadion powstał w 1909 roku za gigantyczną wówczas sumę 60 tysięcy funtów. Całkowice kryte trybuny mieszczą 76000 osób, boisko ma 106 metrów długości i 65 metrów szerokości. Trawa została sprowadzona z USA. Na inaugurację przyszło 45 000 osób, wtedy Manchester przegrał z Liverpoolem 4:3. W 2003 roku na Old Trafford został rozegrany mecz finału Ligi Mistrzów. Ze wzgledu na bliskie sąsiedztwo Kanału Manchesterskiego stadion został zbombardowany podczas II wojny swiatowej. Jedyną zachowaną oryginalną częścią przedwojennego Old Trafford są mury tunelu miedzy ławkami rezerwowych, którym niegyś wychodzili pikarze na mecz.

Na stadionie znajduje się oficjalny sklep z pamiątkami Man.United, klubowe muzeum oraz Red Cafe- restauracja kibiców "Czerwonych Diabłów". Co ciekawe na stadionie, prócz punktów gastronowicznych, znajdują sie liczne lokale firm bukmacherskich.

Stadion nazywany jest Teatrem Marzeń (The Theatre of Dreams). Według fanów zespołu (MU ma najprawdopodobniej najwięcej kibiców rozsianych po całym świecie) i piłkarzy tu spełniają się marzenia i sny. Oczywiście dotyczące piłki nożnej.

Stadion może pomieścić 73.500 tys. widzów. Ostatni remont został przeprowadzony w 2005 roku. To właśnie dzięki niemu z 68.000 tys miejsc został zwiększony do wsześniej podanej wielkości. Obecnie trwa rozbudowa trybun znajdujących się w narożnikach boiska, tak by sięgały one na wysokość trzeciego piętra miejsce przeznaczonych dla widowni. Wiele osób twierdzi, że jest on w pierwszej 10 najnowocześniejszych stadionów na świecie co jest raczej uzasadnione.

Zdjęcią stadionu:

źródło textu: Wikipedia

 

 

Allegro - największe aukcje internetowe, najniższe ceny! Kup i sprzedaj!

 

Polski Serwis Arsenalu Leeds United - Jedyny polski serwis klubuPolska strona Cristiano RonaldoBosyLiga MistrzowBosy GOALKEEPER.PLStrona o Newcastle United - www.nufc.xt.plZapraszamy do sklepu REAL HOBBYKORTY Łódź-ChojnyPiłka nożna, Liga hiszpańska, Sevilla CF

 

Copyright 2006 C Maciej Nawrotek